Wózki paletowe to jedno z najskuteczniejszych, a zarazem najwygodniejszych rozwiązań przeznaczonych do transportu ładunków paletowych. Powszechnie wykorzystywane na magazynach, na halach produkcyjnych, a także na placach składowych cieszą się dużą popularnością wśród Klientów Biznesowych. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów prezentowanego sprzętu. Zakup winien być motywowany nie tylko naszymi potrzebami oraz preferencjami, ale również ewentualnymi kosztami, zapleczem, które posiadamy, umiejętnościami pracowników oraz jakością nawierzchni, po których dany paleciak ma się poruszać. Oto kilka kwestii, które każdy z nas powinien wziąć pod uwagę jeszcze przed „wyjściem do sklepu”.

Wózek paletowy
Wózek paletowy

Wózki paletowe są zróżnicowane przede wszystkim pod kątem długości wideł. Najpopularniejsze wymiary w tym zakresie wynoszą: 800 milimetrów, 900 milimetrów, 1 000 milimetrów, 1 150 milimetrów, 1 800 milimetrów, 2 000 milimetrów oraz 2 500 milimetrów. Niezwykle ważne w przypadku opisywanego sprzętu są przednie koła – te znajdujące się zaraz przy dyszlu. Koła dostępne są w standardowych wymiarach, a więc o średnicy 200 milimetrów bądź 180 milimetrów. Materiał, z którego zostały wykonane warunkuje sprawną, bezpieczną i bezawaryjną pracę. Wśród kół przednich do wózków paletowych prym wiodą modele gumowe, koła wykonane z poliuretanu, rozwiązania z vulkolanu, a także koła nylonowe. Należy pamiętać, że niektóre wózki paletowe posiadają pojedyncze, a jeszcze inne podwójne role. Rolki również mogą być wykonane z różnego materiału, tak jak wyżej z: gumy, poliuretanu, vulkolanu bądź nylonu. Jeśli chodzi o długość wideł, rozwiązaniem, które cieszy się dość dużą popularnością jest wózek paletowy o długości wideł 800 milimetrów. Pozornie niewielki model doskonale sprawdzi się przy pracy w nieco węższych korytarzach roboczych. Dodatkowo, urządzenie to idealnie nadaje się przy podnoszeniu palet prostopadle do dłuższego boku.

W przypadku wózków paletowych, tak samo jak innego sprzętu przeznaczonego do pracy, szczególnie ważna jest jakość wykonania produktu. Decydując się na zakup preferowanego przez nas rozwiązania, warto pokusić się o nieco droższy sprzęt znanego i powszechnie szanowanego producenta. Wózki paletowe „z wyższej półki” gwarantują nam długą, bezawaryjną, w pełni bezpieczną pracę. Przekłada się to oczywiście na niższe koszty eksploatacji związane np. z wydatkami na dodatkowe części do maszyny

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Butelki PET i HDPE w naszym otoczeniu

    Nasz świat jest obecnie oparty na dwóch rzeczach – ropie naftowej i plastiku. Bez kt…
  • Rusztowania

    RUSZTOWANIA – CZYM SĄ ? Rusztowania to tymczasowe konstrukcje, umożliwiające prace b…
  • Zimowe wyprzedaże lamp ogrodowych

    Zimowe wyprzedaże lamp ogrodowych Zima to okres, który równa się jednemu: Lampy ogrodowe –…
Załaduj więcej Sprzęt

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Samodzielne mycie samochodu. Czy to ma sens?

Samodzielne mycie samochodu to krok, na który decyduje się wielu kierowców, uważając, że w…