Wchłanianie żelaza

Wchłanianie żelaza to tak naprawdę jeden z najważniejszych aspektów, które powinny być brane pod uwagę w trakcie wyboru preparatów z tym pierwiastkiem. Dlaczego należy decydować się wyłącznie na produkty, które zostały stworzone przez szanowane w branży firmy? Czym charakteryzują się takie suplementy? Co jeszcze trzeba na co dzień robić, aby wchłanianie żelaza było możliwie jak największe?

Odpowiednie suplementy – dlaczego warto?

Czym odznaczają się dobrej jakości suplementy? Między innymi jest to wchłanianie żelaza na bardzo dobrym poziomie. Ważna jest tutaj forma tego pierwiastka. Polecane jest żelazo na przykład w postaci chelatu aminokwasowego czy pirofosforanu żelaza. Pamiętajcie, że dobrej jakości produkty są nie tylko skuteczne. Oprócz tego nie powodują żadnych skutków ubocznych. Właściwie wybrane suplementy są łagodne dla żołądka. Nie przyczyniają się zatem do bólu brzucha, biegunek, wzdęć, gazów, zaparć itp. Poza tym odpowiedniej jakości suplementy nie wchodzą w reakcję z innymi minerałami. Jeśli zatem na przykład przyjmujecie różne witaminy, to nie będą się one wzajemnie wykluczały.

Żelazo
Żelazo

Co jeszcze korzystnie wpływa na wchłanianie żelaza?

Dobre suplementy to nie wszystko. Trzeba również zwrócić uwagę na inne kwestie. Co przyczynia się do dobrego wchłaniania tego pierwiastka? Są to pewne elementy, takie jak wapń, witamina C, witamina B12, pepsyna, miedź czy kwas żołądkowy. Jak to jednak wygląda w praktyce? Nierzadko dzieje się tak, że lekarze zalecają, aby na przykład systematycznie pić soki mające duże dawki witaminy C. Dzięki temu odpowiednia dieta plus stosowane suplementy z żelazem będą krok po kroku przynosiły oczekiwane rezultaty. Po prostu ewentualne niedobory tego pierwiastka będą systematycznie eliminowane. Trzeba również wiedzieć, czego unikać. Zmniejszone wchłanianie żelaza występuje w trakcie picia mleka, kawy czy herbaty. Ciemne warzywa również mają takie niekorzystne właściwości… Wydaje się zatem, że warto udać się do dietetyka, aby ustalił jadłospis, który wspomoże działanie suplementów.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Newsy

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Samodzielne mycie samochodu. Czy to ma sens?

Samodzielne mycie samochodu to krok, na który decyduje się wielu kierowców, uważając, że w…