Na rynku dostępnych mamy wiele suplementów, które mogą wspomóc nas z szybkim uporaniem się z nadmierną ilością tłuszczu. Możemy wybierać spośród preparatów dostępnych w formie tabletek, płynów, a także proszków do rozpuszczania. U osób, które regularnie spożywają suplementy masa ciała ulega spadkowi. Jakie składniki pomagają nam schudnąć?

Błonnik oraz chitosan na przyspieszenie przemiany materii

Błonnik jest bezpieczną substancją, która zmniejsza poczucie głodu, a jednocześnie nie zawiera prawie żadnych kalorii. Wypełnia on żołądek pochłaniając wodę, dzięki czemu czujemy się syci. Innym plusem stosowania w swojej diecie błonnika jest fakt, że obniża on poziom złego cholesterolu we krwi. Chitosan działa w podobny sposób do błonnika. Jest on substancją pozyskiwaną ze skorupiaków. Wspomaga on również obniżane poziomu złego cholesterolu, jak i przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Należy pamiętać opiciu wystarczającej ilości wody podczas stosowania suplementów z tymi składnikami.

Kofeina – nie tylko w porannej kawie!

Wszyscy wiemy, że właśnie za sprawą kofeiny nasz nastrój ulega polepszeniu po wypiciu małej czarnej o poranku, jednak nie jest to jedyne zastosowanie tego związku. Kofeina zawarta w suplementach diety pozwala na zwiększenie ilości kalorii spalanych podczas ćwiczeń dzięki jej działaniu termogenicznemu. Należy jednak pamiętać, że nadmierne spożycie kofeiny może negatywnie odbić się na naszym samopoczuciu i utrudnić zasypianie.

CLA – związek hamujący tycie

CLA to inaczej kwas rumenowy. Jest to związek wspomagający utrzymanie przez nas pięknej sylwetki na kilka sposobów. Po pierwsze poprawia przemianę materii, po drugie przyczynia się do zwiększenia ilości masy mięśniowej, a po trzecie redukuje tkankę tłuszczową. Udowodniono, że związek ten uniemożliwia dostanie się do komórek tłuszczowych enzymowi, który odpowiada za ich wzrost. Innym pożądanym skutkiem działania CLA jest wzmocnienie układu odpornościowego, obniżenie poziomu cholesterolu we krwi oraz pozytywny wpływ na samopoczucie.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Hobby

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Białko, jako paliwo napędowe organizmu

Białko stanowi budulec naszego organizmu i choć potocznie kojarzy się z odpowiednim stanem…