Dom Sprzęt Sprzęt fabrycznie odnowiony to dobra okazja cenowa i jakościowa

Sprzęt fabrycznie odnowiony to dobra okazja cenowa i jakościowa

3 min odczyt
0
0
83

Elektronika jest droga, dlatego odnowione modele mogą stanowić świetną okazję do oszczędności. Niestety, wciąż takie urządzenia mają złą reputację, ponieważ zdarzało się, że produkty oznaczone jako „odnowione” wcale takie nie były. 

Jeśli kupujesz sprzęt refabrykowany, musisz zachować ostrożność. Powinno się brać pod uwagę zakup wyłącznie od producenta lub renomowanego sprzedawcy, dzięki czemu będziemy wiedzieć, że otrzymałeś przedmiot, który został rzeczywiście został odnowiony i przeszedł wszystkie konieczne testy. Dobrym przykładem jest HP PROBOOK 455 G6 RYZEN3-3.

Ważna jest również rozsądna polityka zwrotów i gwarancja. Jeśli Twój refabrykant okaże się niewypałem, powinieneś mieć możliwość zwrotu lub wymiany. Im dłuższa polityka zwrotów i gwarancja, tym lepiej. Producenci często oferują pełną roczną gwarancję na swoje odnowione modele – podobnie jak w przypadku nowych produktów. 

Pamiętaj też, że nie będziesz mieć tak szerokiego wyboru sprzętu, jak przy zakupie nowego. Odnowione modele są zwykle nieco starsze i nie są dostępne w każdym rozmiarze lub kolorze. Są to z pewnością niedogodności, ale przy niższej cenie nie stanowi to dużego problemu. 

Odnowiony sprzęt pojawia się w większej ilości na rynku, ilekroć pojawia się nowy model. To świetny sposób, aby kupić całkiem dobry sprzęt nawet o 50% taniej niż pierwotna cena detaliczna. Zalecamy jednak szukać laptopów, które mają rok lub dwa lata – nie starsze niż trzy. Starsze modele będą tańsze, ale funkcjonalność będzie odstawać od rynku.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Oszczędzanie na nowe mieszkanie

    Oszczędzanie jest zwykle rozumiane jako rezerwa na dokonanie zakupów w przyszłości, jako t…
  • Kiedy naprawdę opłaca się wynajem?

    Zdaje się, że rynek najmu w Polsce jest bardzo szeroki. Powodów znajdziemy przynajmniej ki…
Załaduj więcej sitab
Załaduj więcej Sprzęt

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Oszczędzanie na nowe mieszkanie

Oszczędzanie jest zwykle rozumiane jako rezerwa na dokonanie zakupów w przyszłości, jako t…