Dom Usługi Samodzielne mycie samochodu. Czy to ma sens?

Samodzielne mycie samochodu. Czy to ma sens?

3 min odczyt
0
0
107

Samodzielne mycie samochodu to krok, na który decyduje się wielu kierowców, uważając, że w żadnej myjni nie umyją auta dokładnie. Owszem, są myjnie automatyczne, gdzie rzeczywiście jakość mycia jest dość niska. Co więcej, istnieje ryzyko tego, że lakier ulegnie zarysowaniu. Nie oznacza to jednak, że jest tak wszędzie. Samodzielne mycie samochodu najczęściej więc nie ma sensu.

Myjnie automatyczne. Która jest najlepsza?

Decydując się na mycie auta w myjni automatycznej, warto stawiać na myjnie cieszące się dobrą opinią. Bardzo ważne jest tez to, by szczotki, które myją auto nie były zbyt twarde. Aby uniknąć ryzyka zarysowania karoserii pojazdu, warto jeździć do myjni automatycznej tylko wtedy, gdy samochód nie jest bardzo brudny. Jeśli na karoserii jest dużo zabrudzeń i błota, lepsza jest myjnia bezdotykowa LublinW automatycznej błoto, które znajduje się na karoserii, może osiadać na szczotkach. Brudne szczotki to bardzo duże ryzyko powstania zarysowań na karoserii. Oczywiście po jednorazowym myciu raczej zarysowania się nie pojawią lub będzie ich bardzo mało, jednak częste mycie bardzo brudnego auta w myjni automatycznej, może przyczynić się do znacznego zniszczenia lakieru.

Myjnia bezdotykowa

Mycie pojazdu w myjni bezdotykowej to mniejsze ryzyko zarysowania karoserii. Nie bez znaczenia jednak jest to, jak auto będziemy myć. Zawsze warto pamiętać o tym, by na początku spłukać brud, potem zaś przystąpić do mycia pojazdu. Mycie powinno być wykonywane zgodnie z instrukcją. W każdej myjni bezdotykowej można znaleźć tablice, na których opisane jest w jaki sposób myć pojazd. Postępując w sposób opisany w instrukcji, można mieć pewność, że auto będzie umyte dokładnie i nie pojawią się żadne uszkodzenia lakieru czy karoserii.

Mechanika Samochodowa: http://autocentrumlublin.com/

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Usługi

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wycieczka do sklepu odzieżowego – kupuj z głową cz.3

Kupuj jako pierwsza (ale naprawdę pierwsza) Gdy twoje koleżanki gorączkowo szukają kostium…