W życiu każdego optyka pojawia się wiele sprzętów optycznych, dzięki którym można zatroszczyć się o zdrowie własnych pacjentów. Wśród nich znajduje się rzutnik optotypów, dzięki któremu można bezproblemowo zbadać ostrość wzroku oraz pozostałe funkcje oka. W ten sposób specjaliści mogą stwierdzić czy podjąć dalsze kroki lecznicze czy też jednak z badanym okiem wszystko jest w porządku. Rzutnik jest bardzo solidnym i trwałym sprzętem, zapewniającym specjalistom efektywną pracę, na najwyższym poziomie. Urządzenie jest całkowicie bezobsługowe, ponieważ zastosowano w nim specjalne źródło światła, mianowicie jest to dioda LED.

Rzutnik Optyków
Rzutnik Optyków

Ustawienie wybranej sekwencji testów

Osoby korzystające na co dzień z rzutników optotypów mogą zdecydować się na ustawienie wybranej sekwencji testów, tak aby zbadać u swoich pacjentów różne parametry. Dzięki temu pacjenci mogą rozpoznawać m.in.:

  • litery,
  • cyfry,
  • punkty fiksacyjne,
  • panele,
  • obrazki.

Jest tego dużo więcej, a optycy personalizują ustawienia pod kątem swoich pacjentów, tak aby testy dały jak najbardziej miarodajne wyniki, które przydadzą się np. podczas ewentualnego doboru okularów lub soczewek kontaktowych. Rzutniki optotypów cechują się długą żywotnością, ponadto bardzo ciężko jest je uszkodzić. Dołączany jest do nich pilot, ale też specjalistyczne okulary testowe i ekran projekcyjny. Tym samym przeprowadzenie testu nie jest dla optyka poważnym wyzwaniem, a co za tym idzie łatwo może rozpoznać w oku pacjenta pewne defekty, na które będzie można zareagować.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sprzęt

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Preparaty na wzmocnienie naczyń krwionośnych

Dobrej jakości preparat, idealny na wzmocnienie naczyń krwionośnych, powinien mieć w swoim…