Pasza zwierzęca jako klucz do wydajności

Wielu hodowców traktuje pasze jako coś mało znaczącego. Widzą w tym koszty, które należy ciąć. To wielki błąd. Od jedzenia które spożywają zwierzęta hodowlane zależy m.in. cena każdej sprzedanej jednostki produktów zwierzęcych. Pasze, w ujęciu nowoczesnej hodowli nie ograniczają się już tylko do zaspokajania zwierzęcego głodu. Mają większą, kluczową rolę do odegrania.

 Wielozadaniowość pokarmu

Obecnie, przemysł paszowy oferuje nam szerokie spektrum odpowiedniego żywienia każdego gatunku zwierząt hodowlanych. Dobrze dobrana i zrównoważona dieta jest możliwa dzięki szeregu dodatków. Jedne z nich poprawią wchłanialność składników pokarmowych, drugie natomiast, mogą zmniejszyć zagrożenie ze strony szkodliwych dla zdrowia zwierząt bakterii i grzybów.

Rozwiązanie tylko dla wielkich farm, czy aby na pewno?

Osoba zainteresowana stosowaniem wzbogaconej o dodatki odżywcze paszy nie powinna jednak obawiać się o to, że pójdzie z torbami. Wręcz przeciwnie. Dzięki dodaniu efektywnych mikroelementów i witamin, pokarm staje się bardziej „sycący”. Przy karmieniu zużywamy więc mniej paszy, a otrzymujemy przy tym dodatkową ochronę dla zdrowia naszych zwierząt.

Stwórz własną kompozycję

Mieszanki paszowe dostępne na rynku obok tych energetycznych, dających siły naszym podopiecznym, to głównie mieszanki wysokobiałkowe. Charakteryzują się one wysoką strawnością, niezbędną do „wchłonięcia” wszystkich substancji odżywczych. Jednak czy skazani jesteśmy wyłącznie na te gotowe produkty? Okazuje się, że nie. Z odrobiną wiedzy i determinacji każdy rolnik jest w stanie przygotować własną mieszankę paszową ze zbóż uprawianych na swojej własnej ziemi. Dodatek do nich stanowić będą surowce paszowe, takie jak fosforany czy różne aminokwasy. Dzięki rozwiniętej technologii, dostępna na rynku gama poszczególnych związków chemicznych zadowoli nawet najbardziej wybrednego klienta. Przeszukując oferty jesteśmy w stanie znaleźć dziesiątki surowców paszowych pozwalających na skomponowanie wyjątkowej, odpowiadającej naszym oczekiwaniom mieszanki.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Preparaty na wzmocnienie naczyń krwionośnych

    Dobrej jakości preparat, idealny na wzmocnienie naczyń krwionośnych, powinien mieć w swoim…
  • Odzież patriotyczna

    Odzież patriotyczna  Ubiór pozwala nam na wyróżnienie się spośród tłumu, albo na wyrażenie…
  • Wchłanianie żelaza

    Wchłanianie żelaza Wchłanianie żelaza to tak naprawdę jeden z najważniejszych aspektów, kt…
Załaduj więcej Newsy

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kompresor tłokowy w warsztacie – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Kompresor to urządzenie wykorzystywane w celu wytworzenie sprężonego powietrza pod wysokim…