Nocne skurcze mięśni nóg

Męczą Was nocne skurcze mięśni nóg? Jakie kroki podjąć, aby ten kłopot był już tylko niemiłym wspomnieniem z przeszłości? Ciekawostką jest fakt, że latem taki dyskomfort powstaje zdecydowanie częściej. Dlaczego tak się dzieje? Jak wyeliminować tego typu sytuacje?

Dlaczego latem skurcze są częstsze?

Przyczyn występowania skurczów nóg jest generalnie bardzo dużo. W dzisiejszym wpisie skupimy się jednak na tej konkretnej porze roku kalendarzowego. Dlaczego statystyki wyraźnie pokazują, że w czasie lata skurcze są o wiele częstsze? Warto tutaj wspomnieć o witaminie D. W trakcie słonecznych dni organizm produkuje bowiem zwiększone jej ilości. Kiedy natomiast witamina D osiąga optymalny poziom, to bierze udział w aspekcie poprawy pracy układu nerwowego. Druga strona medalu jest jednak taka, że przez to czasami odczuwamy skurcze mięśni nóg.

To jednak nie wszystko. W trakcie lata zdecydowanie częściej trenujemy – porównując to do wiosny, jesieni… Nie wspominając już o zimie, kiedy to najchętniej nie wychodzilibyśmy w ogóle z własnego domu czy mieszkania. Letni trening ma swoje plusy i minusy. Jakie są wady? Biorąc pod uwagę słoneczne dni, zajęcia powodują wzmożone pocenie się. Pamiętajcie, że w takiej sytuacji tracimy nie tylko wodę, ale również składniki mineralne. Ich niedobory powodują zaś, że mogą niestety pojawić się nocne skurcze mięśni nóg

Ważne jest uzupełnianie magnezu

Są jednak sposoby, aby temu zaradzić. Jesteście w tej samej grupie? Wy również, szczególnie w trakcie lata, odczuwacie tego typu dyskomfort? W takim razie warto wybrać suplementy diety, która szybko uzupełniają niedobory. Co oprócz wody jest tracone – uwzględniając trening i wzmożone pocenie się? Są to rozmaite składniki mineralne. Niedobory magnezu i potasu powinny być odpowiednio szybko uzupełnione. Warto doskonale zdawać sobie sprawę z tego aspektu. Na szczęście na rynku są preparaty, które zawierają właśnie te składniki. To połączenie powoduje zaś, że najczęściej nocne skurcze mięśni nóg po prostu odchodzą w niepamięć.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Newsy

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kompresor tłokowy w warsztacie – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Kompresor to urządzenie wykorzystywane w celu wytworzenie sprężonego powietrza pod wysokim…