Kiedy na każdym kroku w większych miastach powstają nowoczesne apartamenty, mogłoby się zdawać, że kamienice nie są już tak bardzo popularne. Nic bardziej mylnego! Kamienice cały czas przyciągają Polaków i mają ku temu poważne argumenty.

Podstawową zaletą jest ich lokalizacja. Kamienice zazwyczaj mieszczą się w centrach miast, dzięki czemu jest to nie lada ciekawe rozwiązanie, kiedy chcemy kupić mieszkanie w atrakcyjnej okolicy, jak również dla tych, którzy chcą z tego zrobić biznes. Zdecydowanie łatwiej jest wynająć mieszkanie w kamienicy w dogodnej lokalizacji – zazwyczaj ścisłym centrum, niż luksusowy i nowoczesny apartament na obrzeżach miasta.

Kamienice zachęcają również swoją ceną. Nawet przy naprawdę dużym metrażu, ale znajdującym się w kamienicy, za m2 zapłacimy o znacznie mniej, niż w jakimś apartamentowcu lub często nawet zwykłym, wieloletnim bloku z wielkiej płyty.

Kamienice są idealnym miejscem dla osób, które cenią sobie wyjątkowy i oryginalny klimat. Obecne apartamenty bardzo często budowane są w jednakowym stylu i standardowym rozkładzie, za to lokale znajdujące się w kamienicach charakteryzują się nietuzinkowym wyglądem i rozkładem.

Obecnie panuje moda na rzeczy niepospolite – wysokie sufity, nieoczywisty układ pomieszczeń, wspaniałe oświetlenie oraz grube mury, mogą naprawdę przyciągać. Czasy się również zmieniły i wiele kamienic jest bardzo ładnie odrestaurowanych. Mając kontakt z takim budynkiem, jego historia jest niemal namacalna.

Oczywiście kamienice nie mają szans zdominować rynku. Jest ich przede wszystkim znacznie mniej niż nowych bloków. Poza tym nie są to mieszkania dla wszystkich. Często mówi się, że są to nieruchomości dla prawdziwych zapaleńców, którzy chcą włożyć ogrom pracy, aby wyglądały tak jak sobie to wymarzyli.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Usługi

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Preparaty na wzmocnienie naczyń krwionośnych

Dobrej jakości preparat, idealny na wzmocnienie naczyń krwionośnych, powinien mieć w swoim…