Franczyzodawca umożliwia franczyzobiorcom sprzedaż oferty telekomunikacyjnej kilku usługodawców.

Netline, jako partner spółki Netia, rozwija ogólnopolską sieć salonów sprzedaży usług telekomunikacyjnych Netii. Pod logo franczyzodawcy działają dwa sklepy własne i pięć partnerskich, a do końca roku mają powstać dwa kolejne. Najlepiej sprawdzają się lokalizacje w centrum miasta, czyli w miejscach z dużym ruchem pieszym, gdzie konkurencja pozwala klientom wybrać najlepszą ofertę.

– Z uwagi na to, że Netia świadczy tradycyjne usługi telekomunikacyjne: telefon, internet szerokopasmowy i telewizję, czyli usługi „po kablu”, partnerów poszukujemy w miastach powyżej 40 tys. mieszkańców, na terenie których znajduje się sieć własna Netii, m.in. w Gdańsku i Warszawie – mówi Paweł Rutecki, menedżer zarządzający Netline.

Mile widziane u franczyzobiorców jest doświadczenie w branży oraz znajomość rynku. Nie ma konieczności podpisywania umowy na wyłączność, co oznacza, że partner może sprzedawać także usługi innych operatorów. Ci, którzy już zajmują się działalnością związaną ze sprzedażą usług telekomunikacyjnych, mogą prowadzić biznes w systemie POSinPOS, czyli po prostu do swojego portfolio dołączyć ofertę Netii. Inwestycja we franczyzę Netline wynosi ok. 5 tys. zl. Jest to wystarczająca kwota do przystosowania lokalu do wymogów sieci. Centrala nie pobiera ani opłaty wstępnej, ani opłat miesięcznych, a inwestycja według franczyzodawcy zwraca się zwykle w trzecim miesiącu działalności.

– Nasi partnerzy biorą udział w bezpłatnych szkoleniach dla sprzedawców. Otrzymują także ulotki i plakaty reklamowe oraz wsparcie w postaci ogólnopolskiej reklamy Netii. Najwyższą sprzedaż notujemy we wrześniu i w październiku, kiedy pojawia się oferta internetu dla studentów – dodaje Paweł Rutecki.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Usługi

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Analiza kosztów całkowitych (TCO) wypożyczonego sprzętu budowlanego: Jak zrozumieć i kontrolować wydatki

W dzisiejszym dynamicznym środowisku budowlanym, zarządzanie kosztami projektu, takiego ja…