Można zauważyć trend, że coraz chętniej kupuje się mieszkania na poddaszu. W niektórych częściach kraju już od dawna były one niezwykle popularne, lecz trend ten dopiero teraz staje się powszechny. Co jednak było przyczyną braku zainteresowania? Od że od wielu lat panuje przeświadczenie o sporych niedogodnościach mieszkania na poddaszu (meble, gorąco, zimno itp.).  Warto więc skonfrontować ze sobą wady i zalety.

Największym minusem tego typu mieszkań rzeczywiście może być temperatura w różnych porach roku. Zimą jest tam niezwykle chłodno, a latem strasznie duszno. To jednak dotyczy jedynie mieszkań z wadliwą izolacją i złym ociepleniem. Wszystkiemu jednak można zaradzić. W tym wypadku niezwykle ważne będzie sprawdzenie izolacji. W letnie ukropy bardzo przydatnym elementem jest również klimatyzacja, choć niekoniecznie nieodzownym. Najlepszym okresem na zakup nieruchomości na poddaszu jest zima, ponieważ samemu możemy sprawdzić czy izolacja jest szczelna. Jeśli ten element będzie w porządku, to żadna zima nie będzie nam straszna.

Do wad należy często brak windy. Mieszkania znajdujące się w kamienicy nie posiadają takiego wyposażenia. Warto jest więc przemyśleć, czy ostatnie piętro nie będzie dla nas zbyt wielkim wysiłkiem. Inaczej to wygląda, jeśli interesują nas nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz, ponieważ tam powyżej trzeciego pięta jest obowiązek zainstalowania windy.

Wadą, którą często się wspomina, jest trudność dopasowania mebli. Ze względu na liczne skosy, czasem ciężko jest wszystko idealnie doprecyzować.

Takie mieszkanie posiada też oczywiste zalety. Podstawową jest wyjątkowa przestrzeń, którą można kreatywnie zaaranżować. Wtedy liczy się jedynie inwencja twórcza. Warto wspomnieć o przestrzeni  użytkowej. Na poddaszu jest tyle miejsca, że można wybudować antresolę, dzięki czemu możemy stworzyć coś wyjątkowego i zaoszczędzić kilka metrów.

Zanim zdecydujemy się na konkretne mieszkanie, powinniśmy przeanalizować wszystkie plusy i minusy. Tego typu lokal naprawdę może być niezwykle komfortowym miejscem, ale musi ono spełniać kilka podstawowych warunków, bez których lepiej się na nie nie decydować.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Usługi

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Preparaty na wzmocnienie naczyń krwionośnych

Dobrej jakości preparat, idealny na wzmocnienie naczyń krwionośnych, powinien mieć w swoim…