Dom Usługi Lokalizacja wycieków

Lokalizacja wycieków

3 min odczyt
0
0
93

Lokalizacja wycieków to usługa wykonywana przez firmę Lakus Sp. Z.o.o. Usługa ta polega na ustaleniu miejsca awarii i jak najszybsze jej usunięcie. Stosowane są w tym przypadku nowoczesne metody lokalizacji wycieków, co gwarantuje jednocześnie szybkie i fachowe rozwiązanie powstałej usterki.  

Jak lokalizowane są wycieki? 

Zlokalizowanie wycieku niestety nie należy do łatwych zadań. Używając do tego celu nowoczesnych metod można sprostać temu zadaniu, bez względu na typ instalacji. W zależności od typu awarii stosuje się następujące metody lokalizacji wycieków: 

  • Próba ciśnieniowa, która polega na podłączeniu do instalacji pompy ciśnieniowej, a następnie na stopniowemu zwiększaniu ciśnieniu. W tej metodzie lokalizacji wycieków używany jest również manometr, dzięki któremu możliwe jest obserwowanie ewentualnych spadków ciśnienia. Spadek ciśnienia jest właśnie spowodowany wyciekiem w badanej instalacji. 
  • Lokalizacja gazem znacznikowym – ta metoda polega na napełnieniu kontrolowanej instalacji gazem znacznikowym, który jest mieszanką azotu i wodoru w stosunku 95/5%. W tym miejscu zaznaczamy, że gaz jest bezpieczny i w żaden sposób nie zagraża wybuchem. Dzięki wykorzystaniu tej metody można bardzo precyzyjnie określić lokalizację wycieku gazu. 
  • Mapowanie miernikiem wilgotności – dzięki użyciu miernika możemy łatwo określić stopień zawilgocenia w badanym materiale. Dzięki temu szybko lokalizujemy wyciek.  
  • Termowizja – to badanie przeprowadza się przy użyciu kamery termowizyjnej, która pozwala na określenie różnicy temperatur materiału. Dzięki temu można wstępnie określić, czy wyciek faktycznie występuje.
Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Usługi

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zrobić żyrandol?

Producent żyrandoli wie jak przygotować żyrandol. Produkuje go solidnie, starannie, dobrze…