Wielu właścicieli fabryk, hal magazynowych i zakładów pracy – zwłaszcza tych początkujących – zastanawia się, czy wybór producenta często wymiennych akcesoriów ma znaczenie. Zestawy kołowe to jeden z niewielu produktów narażanych na szybkie zużycie. Mobilne, a więc cały czas w ruchu szybko się psują i wymagają wymiany. Czy kupując kolejne zestawy kołowe należy kierować się marką, czy też można postawić na akcesoria „no name” – znacznie tańsze, aczkolwiek bez gwarancji producenta? Które rozwiązanie sprawdzi się w przypadku hal produkcyjnych i linii produkcyjnych, gdzie niemal każde urządzenie wykorzystuje zestawy kołowe? Kiedy możemy pomyśleć o zakupie zestawów kołowych „z niższej półki”, a kiedy absolutnie zmuszeni jesteśmy wybrać te lepsze?

kółka do wózków
kółka do wózków

Kółka do wózków to dość specyficzne akcesoria, w przypadku których jakość ma ogromne znaczenie. Niezależnie od wielkości prowadzonego biznesu, czy też branży, w której nasza firma działa – odpowiednio dobrane zestawy kołowe eliminują ryzyko wystąpienia strat finansowych. Jak to możliwe? To proste… Ciągłe awarie związane z niskojakościowymi zestawami kołowymi prowadzą do zastopowania produkcji. Niemożność szybkiego transportu materiałów z punktu A do punktu B – nawet na niewielkie odległości – sprawia, że wszystko trwa znacznie dłużej. Terminy ulegają przesunięciu, zaś kontrahenci zaczynają się denerwować. Tracimy klientów oraz ważne dla nas kontrakty, zaś nasza firma popada w ruinę finansową. Finalnie, dobrze zapowiadający się biznes upada tylko dlatego, że wolał kupować „tanio”, aniżeli „solidnie”.

Nie ma co ukrywać, wysokiej jakości zestawy kołowe są znacznie droższe, aniżeli tradycyjne rozwiązania kupione w podrzędnych (nie branżowych) sklepach. Niezwykle ważny jest tutaj brak gwarancji producenta. W przypadku produktów renomowanej firmy, producent udziela nam stosownej – często kilkuletniej – gwarancji na oferowane przez siebie rozwiązanie. Jest to swojego rodzaju potwierdzenie niezawodności zestawu. W momencie, gdy koła bądź któryś z ich części składowych ulegnie zniszczeniu, producent gwarantuje nam zwrot kosztów z tym związanych, nowe kółka do wózków bądź inne dodatkowe wynagrodzenie, wynikające z karty gwarancyjnej. Kwestia ta jest bardzo indywidualna, zależna bezpośrednio od danej firmy produkującej zestawy kołowe.

Odpowiadając na tytułowe pytanie: „czy producent ma znacznie” warto zastanowić się również nad naszą własną wygodą. Chyba nikt z nas nie chce co miesiąc wymieniać zestawy kołowe, marnując przy tym nie tylko ciężko zarobione pieniądze, ale również własny czas

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sprzęt

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kompresor tłokowy w warsztacie – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Kompresor to urządzenie wykorzystywane w celu wytworzenie sprężonego powietrza pod wysokim…