Dom Usługi Kiedy naprawdę opłaca się wynajem?

Kiedy naprawdę opłaca się wynajem?

3 min odczyt
0
0
192

Zdaje się, że rynek najmu w Polsce jest bardzo szeroki. Powodów znajdziemy przynajmniej kilka. Przede wszystkim z tej formy korzystają studenci. Wynajmowanie pokoju w mieszkaniu studenckim, to obecnie standard. Z jednej strony obniża to koszty dla samego ucznia, którego nie stać na wynajęcie mieszkania samemu, a z drugiej pozwala zarobić więcej pieniędzy właścicielowi mieszkania – przy wynajmowaniu całego lokalu nie otrzymałby tyle, co przy udostępnianiu 3 pokoi osobno. W tym wypadku układ jest korzystny dla wszystkich.

Kolejną grupą, której opłaca się wynajmować mieszkania są osoby, które często zmieniają miejsce zamieszkania. Jeśli dosyć regularnie przenoszą się z miejsca na miejsce, wynajem mieszkania będzie bardziej opłacalny i zdecydowanie bardziej wygodny niż mieszkanie w hotelu. Nawet jeśli ktoś pozostaje w jednym miejscu kilka dni, to przecież coraz bardziej w Polsce rozwija się wynajem mieszkań na doby.

Kolejną grupą osób, które wynajmują mieszkania są młode pary (lecz także single), którzy uważają, że nie stać ich na zakup własnego mieszkania. Często jednak nie zdają sobie sprawy, że wynajmując mieszkanie płacą tyle samo, a czasem nawet więcej niż miesięczna rata kredytu. Biorąc pod uwagę nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz, koszty mogą wyjść naprawdę podobne. Jak to możliwe? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że płacąc za wynajem pokrywamy czynsz oraz oddajemy pieniądze właścicielowi, który prawdopodobnie w ten sposób samemu spłaca kredyt za mieszkanie. Sumując wszystkie wydatki często okazuje się, że rata kredytu jest niższa niż miesięczny koszt wynajęcia mieszkania.

Komentarze
  • Oszczędzanie na nowe mieszkanie

    Oszczędzanie jest zwykle rozumiane jako rezerwa na dokonanie zakupów w przyszłości, jako t…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej sitab
Załaduj więcej Usługi

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Sprzęt fabrycznie odnowiony to dobra okazja cenowa i jakościowa

Elektronika jest droga, dlatego odnowione modele mogą stanowić świetną okazję do oszczędno…