Dom Sprzęt Jak wylać posadzkę?

Jak wylać posadzkę?

3 min odczyt
0
0
380

Wlewanie posadzki to proces składający się z kilku etapów. Nie jest to skomplikowane, jednak pamiętać trzeba, aby wszystko wykonane było z odpowiednią dokładnością. Ważne jest także zastosowanie właściwych materiałów i narzędzi. Jak zatem prawidłowo wylać posadzkę?

Przygotowanie podłoża i zbrojenie

Wszystko zaczyna się od właściwego przygotowania podłoża. Pamiętać trzeba, aby podkład podłogowy zawsze układany był na zaizolowanej powierzchni. Przygotowanie podłoża zaczyna się od ułożenia na nim czarnej folii budowlanej. Ta wystawać powinna 5-10 cm ponad poziom wylewki. Kolejny krok to ułożenie na folii maty zbrojącej. Te jednak układane powinny być na podkładkach dystansowych, a nie bezpośrednio na folii.

Dylatacja i przygotowanie masy betonowej

Następny etap to przygotowanie dylatacji obwodowej. Można ją wykonać za pomocą pianki poliuretanowej. Masę betonową najlepiej jest przygotować z wilgotnego betonu, który powinien mieć półsypką konsystencję. Taką masę otrzyma się poprzez wymieszanie piasku, cementu oraz wody. Do przygotowania masy betonowej potrzeba będzie betoniarka. Co ważne jednak, taką masę można zakupić jako gotowy produkt.

Układanie, zacieranie oraz zabezpieczenie wylewki

W celu ułożenia wylewki w pierwszej kolejności należy zaznaczyć linię, która oznaczać będzie poziom wylewki. Rozprowadzając masę betonową pamiętać trzeba, o regularnym sprawdzani jej poziomu za pomocą poziomicy. Dzięki temu będzie się miało pewność, że wylewka jest na pewno równa. Po wyschnięci wylewki należy ją delikatnie zwilżyć wodą i zacierać okrężnymi ruchami. Najlepiej użyć do tego pacy styropianowej. Na koniec po raz kolejny należy polać wylewkę wodą. Zabezpieczy to ją przed zbyt szybkim wyschnięciem i popękaniem.

W celu wylania posadzki najlepszym rozwiązaniem jest jednak skorzystanie z usług specjalistycznej firmy.  Dzięki temu można mieć gwarancję, że praca wykonana zostanie w sposób profesjonalny.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sprzęt

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Analiza kosztów całkowitych (TCO) wypożyczonego sprzętu budowlanego: Jak zrozumieć i kontrolować wydatki

W dzisiejszym dynamicznym środowisku budowlanym, zarządzanie kosztami projektu, takiego ja…