Dom Newsy Jak wykreować idealne CV?

Jak wykreować idealne CV?

3 min odczyt
0
0
295

Curriculum Vitae, czyli dokument wysyłany w odpowiedzi na ogłoszenia dotyczące pracy, powinien być przede wszystkim niepowtarzalny i w pełni dostosowany do wymogów konkretnego pracodawcy. Personalizując nasz życiorys, powinniśmy skoncentrować się zwłaszcza na wymogach stawianych w ofercie, tak aby pokazać przyszłemu szefowi, że pasujemy do kultury organizacyjnej panującej w jego przedsiębiorstwie czy firmie.

Personalizacja to klucz do sukcesu

W związku z tym, że wymagania stawiane przyszłym pracownikom w poszczególnych zawodach znacznie się od siebie różnią, osoby bezrobotne powinny pamiętać o wysyłaniu CV dostosowanego do konkretnej oferty. To podstawowa zasada, której należy przestrzegać. Jeśli chodzi o oferty pracy Kolbuszowa jest miastem, gdzie działa wiele firm nastawionych na zatrudnianie osób umiejących stworzyć właściwy życiorys. Przygotowując ten dokument, warto bardzo dokładnie przeanalizować wszelkie kryteria dotyczące oferty, a także zainteresować się dodatkowymi informacjami na temat firmy. Dzięki temu będziemy w stanie stworzyć precyzyjny opis celów zawodowych, w którym wykażemy, że idealnie pasujemy do kultury organizacyjnej, czyli utożsamiamy się z wartościami danego przedsiębiorstwa. Pozostałe kryteria, które należy mieć na uwadze, to m.in.:

  • wyszczególnienie zarówno uniwersalnych, jak i specjalistycznych kompetencji zawodowych (dopasowanych do specyfiki konkretnego zawodu)
  • selekcja informacji – m.in. pomijanie doświadczenia zawodowego nie mającego nic wspólnego z ofertą (np. starając się o stanowisko redaktora nie powinniśmy wspominać o pracach dorywczych, takich jak dostarczanie pizzy czy zbieranie truskawek)
  • nadanie dokumentowi właściwej nazwy w pliku wysyłanym drogą mailową – wiele osób nie dba o nagłówek (preferowany to: CV_Imię_Nazwisko), a także zapomina o dołączeniu numeru referencyjnego ogłoszenia, nazwy stanowiska czy nawet własnego imienia i nazwiska

 

Komentarze
  • SPRAW, ABY CHCIAŁO SIĘ PRACOWAĆ

    Powrót do pracy po przerwie może być nie lada wyzwaniem. Ta nowa-stara sytuacja często wyw…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Newsy

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kompresor tłokowy w warsztacie – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Kompresor to urządzenie wykorzystywane w celu wytworzenie sprężonego powietrza pod wysokim…