Dom Newsy Jak wykreować idealne CV?

Jak wykreować idealne CV?

3 min odczyt
0
0
163

Curriculum Vitae, czyli dokument wysyłany w odpowiedzi na ogłoszenia dotyczące pracy, powinien być przede wszystkim niepowtarzalny i w pełni dostosowany do wymogów konkretnego pracodawcy. Personalizując nasz życiorys, powinniśmy skoncentrować się zwłaszcza na wymogach stawianych w ofercie, tak aby pokazać przyszłemu szefowi, że pasujemy do kultury organizacyjnej panującej w jego przedsiębiorstwie czy firmie.

Personalizacja to klucz do sukcesu

W związku z tym, że wymagania stawiane przyszłym pracownikom w poszczególnych zawodach znacznie się od siebie różnią, osoby bezrobotne powinny pamiętać o wysyłaniu CV dostosowanego do konkretnej oferty. To podstawowa zasada, której należy przestrzegać. Jeśli chodzi o oferty pracy Kolbuszowa jest miastem, gdzie działa wiele firm nastawionych na zatrudnianie osób umiejących stworzyć właściwy życiorys. Przygotowując ten dokument, warto bardzo dokładnie przeanalizować wszelkie kryteria dotyczące oferty, a także zainteresować się dodatkowymi informacjami na temat firmy. Dzięki temu będziemy w stanie stworzyć precyzyjny opis celów zawodowych, w którym wykażemy, że idealnie pasujemy do kultury organizacyjnej, czyli utożsamiamy się z wartościami danego przedsiębiorstwa. Pozostałe kryteria, które należy mieć na uwadze, to m.in.:

  • wyszczególnienie zarówno uniwersalnych, jak i specjalistycznych kompetencji zawodowych (dopasowanych do specyfiki konkretnego zawodu)
  • selekcja informacji – m.in. pomijanie doświadczenia zawodowego nie mającego nic wspólnego z ofertą (np. starając się o stanowisko redaktora nie powinniśmy wspominać o pracach dorywczych, takich jak dostarczanie pizzy czy zbieranie truskawek)
  • nadanie dokumentowi właściwej nazwy w pliku wysyłanym drogą mailową – wiele osób nie dba o nagłówek (preferowany to: CV_Imię_Nazwisko), a także zapomina o dołączeniu numeru referencyjnego ogłoszenia, nazwy stanowiska czy nawet własnego imienia i nazwiska

 

Komentarze
  • SPRAW, ABY CHCIAŁO SIĘ PRACOWAĆ

    Powrót do pracy po przerwie może być nie lada wyzwaniem. Ta nowa-stara sytuacja często wyw…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Newsy

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Co się kryje pod pojęciem prac podwodnych?

Czym są prace podwodne? Prace podwodne są oczywiście pracami, które w różnych okoliczności…