Posadzka betonowa czyli tzw. jastrych stanowi ważną część każdego budynku. To na niej ułożone zostaną płytki, panele, deski czy każdy inny materiał wykończeniowy. Coraz popularniejsze staje się także stosowanie jej jako finalnej wersji podłogi. Z tego względu ważne jest, żeby był to element równy i trwały. Jak tego dokonać?

Każdy etap jest ważny

Pracę z budową posadzki betonowej należy zacząć od wykonania izolacji. Wełna mineralna lub styropian pozwolą zabezpieczyć powierzchnię przed utratą ciepła oraz zapewnią ochronę akustyczną, ten drugi produkt pozwala również na wstępne wypionowanie powierzchni. Kolejnym etapem jest przygotowanie mieszanki. Można wymieszać ją ręcznie lub za pomocą betoniarki na placu budowy. Ważnym elementem decydującym o późniejszych parametrach posadzki jest rodzaj użytych materiałów. Należy zachować odpowiednie proporcje, zastosować właściwie dopasowane zbrojenie oraz dodatki chemiczne, które uplastycznią masę. Następnie tak przygotowana mieszanka zostaje wylana i równomiernie rozprowadzona za pomocą łaty posadzkarskiej. Na tym etapie warto pamiętać o dylatacji, czyli rozszerzaniu się materiału. Wykonanie stosownych nacięć pozwoli uniknąć nieplanowanych pęknięć. Następnym etapem jest pielęgnacja posadzki betonowej, jest to ważny proces decydujący o jej finalnych właściwościach. Kiedy temperatura przekracza 20°C świeżo wylany beton należy osłonić folią.  W taki sposób, żeby nie padały na niego promienie słoneczne. Pozwoli to zatrzymać w betonie parującą wodę. Natomiast zimą należy zabezpieczyć beton przed utratą ciepła. 5-10°C będzie najbardziej odpowiednimi warunkami.

Zawodowe podejście do problemu

Wykonywaniem posadzek betonowych zajmuje się wiele specjalistycznych firm. Szybko i wygodnie możemy je znaleźć wpisując w wyszukiwarkę rodzaj usługi oraz nazwę miejscowości np. posadzki betonowe Lublin. Dzięki temu uzyskamy listę firm budowlanych, które wykonuję posadzki betonowe w najbliższej okolicy. Firmy tego typu posiadają specjalistyczny sprzęt oraz materiały, dzięki czemu są w stanie uzyskać idealnie równą i gładką powierzchnię. W tym celu wykorzystuje się na przykład specjalne mieszanki samopoziomujące, których konsystencja przypomina wodę. Dzięki temu jest ona idealnie równo rozprowadzona. Wybór fachowców gwarantuje właściwe wykonanie zleconych prac.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Usługi

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Preparaty na wzmocnienie naczyń krwionośnych

Dobrej jakości preparat, idealny na wzmocnienie naczyń krwionośnych, powinien mieć w swoim…