Czyszczenie butów nigdy nie należało do najprzyjemniejszych czynności, jednak w okresie jesienno-zimowym bardzo często się one brudzą. Jak wiadomo ludzie chcą korzystać z nich jak najdłużej, bo nowe buty oznaczają niemały wydatek. Najwięcej kłopotów użytkownicy mają z białymi butami, które brudzą się najszybciej i zabrudzenia nie schodzą z nich tak błyskawicznie, jak z butów w innych kolorach, np. czarnych. Rozwiązaniem może być wypranie butów w pralce, a nie pranie ręczne. Metoda ręczna nie zawsze jest skuteczna, natomiast w pralce z butów powinny zostać usunięte wszystkie zanieczyszczenia i będą one wyglądały jak nowe, gdy tylko się wysuszą. Trzeba jednak wiedzieć, jak prać buty w pralce, aby się one nie uszkodziły.

Buty markowe
Buty markowe

Na czym należy się skupić?

Chcąc wyprać buty w pralce należy najpierw:

  • usunąć z nich warstwę błota i wstępnie je przeczyścić,
  • wyjąć sznurowadła, ale też wkładki,
  • umieścić je w specjalnych woreczkach, aby nie zostały uszkodzone,
  • zapełnić całą pralkę, np. ręcznikami, aby buty nie obijały się w środku o bęben.

Dzięki temu męskie buty markowe będą po praniu nie tylko krystalicznie czyste, ale też nieuszkodzone. Będzie można je z powodzeniem nosić na stopach przez kolejne miesiące. Woreczki do prania butów można kupić w wielu sklepach, np. w supermarketach, ale istnieje też opcja zamawiania ich przez Internet, gdy ktoś nie znajdzie ich w sklepach stacjonarnych.

Podstawowe zasady prania butów w pralce

Jeśli ktoś wpadnie na pomysł prania butów w pralce powinien znać podstawowe zasady takiej usługi. Buty powinno prać się w temperaturze 30 stopni, nie za długo, najlepiej przez 30 minut. Poza tym warto w takiej sytuacji zrezygnować z wirowania, ponieważ można doprowadzić do jakichś poważniejszych uszkodzeń. Ustawić należy też niskie obroty, około 400-600. W nowoczesnych pralkach zainteresowani znaleźć mogą specjalne programy na wyświetlaczach, które służą do prania butów w pralce. Wystarczy je włączyć i problem zniknie. Po praniu buty trzeba bardzo dobrze wysuszyć, zanim się je ponownie założy.

Sklep z markowymi butamihttps://atamanshop.pl/pl/3961-buty-markowe

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Newsy

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak powstają posadzki betonowe

Posadzka betonowa czyli tzw. jastrych stanowi ważną część każdego budynku. To na niej ułoż…