Czyszczenie butów nigdy nie należało do najprzyjemniejszych czynności, jednak w okresie jesienno-zimowym bardzo często się one brudzą. Jak wiadomo ludzie chcą korzystać z nich jak najdłużej, bo nowe buty oznaczają niemały wydatek. Najwięcej kłopotów użytkownicy mają z białymi butami, które brudzą się najszybciej i zabrudzenia nie schodzą z nich tak błyskawicznie, jak z butów w innych kolorach, np. czarnych. Rozwiązaniem może być wypranie butów w pralce, a nie pranie ręczne. Metoda ręczna nie zawsze jest skuteczna, natomiast w pralce z butów powinny zostać usunięte wszystkie zanieczyszczenia i będą one wyglądały jak nowe, gdy tylko się wysuszą. Trzeba jednak wiedzieć, jak prać buty w pralce, aby się one nie uszkodziły.

Buty markowe
Buty markowe

Na czym należy się skupić?

Chcąc wyprać buty w pralce należy najpierw:

 • usunąć z nich warstwę błota i wstępnie je przeczyścić,
 • wyjąć sznurowadła, ale też wkładki,
 • umieścić je w specjalnych woreczkach, aby nie zostały uszkodzone,
 • zapełnić całą pralkę, np. ręcznikami, aby buty nie obijały się w środku o bęben.

Dzięki temu męskie buty markowe będą po praniu nie tylko krystalicznie czyste, ale też nieuszkodzone. Będzie można je z powodzeniem nosić na stopach przez kolejne miesiące. Woreczki do prania butów można kupić w wielu sklepach, np. w supermarketach, ale istnieje też opcja zamawiania ich przez Internet, gdy ktoś nie znajdzie ich w sklepach stacjonarnych.

Podstawowe zasady prania butów w pralce

Jeśli ktoś wpadnie na pomysł prania butów w pralce powinien znać podstawowe zasady takiej usługi. Buty powinno prać się w temperaturze 30 stopni, nie za długo, najlepiej przez 30 minut. Poza tym warto w takiej sytuacji zrezygnować z wirowania, ponieważ można doprowadzić do jakichś poważniejszych uszkodzeń. Ustawić należy też niskie obroty, około 400-600. W nowoczesnych pralkach zainteresowani znaleźć mogą specjalne programy na wyświetlaczach, które służą do prania butów w pralce. Wystarczy je włączyć i problem zniknie. Po praniu buty trzeba bardzo dobrze wysuszyć, zanim się je ponownie założy.

Sklep z markowymi butamihttps://atamanshop.pl/pl/3961-buty-markowe

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
 • Jak działają suplementy na spalanie tłuszczu?

  Jak działają suplementy na spalanie tłuszczu? Coraz więcej osób decyduje się na zakup prod…
 • Krzesła

  Wszyscy chcemy aby nasz dom był urządzony inaczej niż inne, by wnętrze naszego mieszkania …
 • Co ty wiesz o własnej firmie?

  Jesienią zawsze zaczyna się szkoła. I wbrew pozorom, wcale nie kończy się wraz z ostatnim …
Załaduj więcej Newsy

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Co trzeba zweryfikować przed zakupem nieruchomości?

Co trzeba zweryfikować przed zakupem nieruchomości? Zakup nieruchomości to duży wydatek. W…