Dom Usługi Gdzie można palić pelletem?

Gdzie można palić pelletem?

3 min odczyt
0
0
298

Pellet jest paliwem, które zdobywa sobie coraz większą popularność. Nie jest to niczym dziwnym, ponieważ jest on tańszy od węgla, ma dużą kaloryczność i jest ekologiczny. Powstaje bowiem z opadów drewnianych, które produkują różnego rodzaju firmy obrabiające drewno i nie tylko. Zamiast kosztownej utylizacji, tworzy się z nich paliwo, które doskonale nadaje się do palenia w domowych kotłach centralnego ogrzewania, ale nie tylko. Okazuje się bowiem, że pelletem można palić również w innych miejscach.

Jak się okazuje, pellet doskonale pali się także w zwyczajnych kominkach. Co prawda trzeba nieco inaczej ustawić miarkowanie ciągu, tak by utrzymać płomień, jednak nie jest to najmniejszym problemem. Jeżeli kominek mamy podłączony do centralnego ogrzewania, to jednocześnie będziemy mieli ciepłe kaloryfery, a także centralną wodę użytkową z bojlera. Dlatego też osiągamy różnego rodzaju oszczędności, spalając pellet Nowy Sącz to jedno z miast gdzie bez problemu zakupimy tego rodzaju paliwo na składach węglowych, ale także w marketach budowlanych.

Okazuje się, że pellet nadaje się nie tylko do spalania w kotłach centralnego ogrzewania czy też kominkach. Można nim również palić w zwyczajnym ognisku. Ponieważ powstaje on z odpadów drewnianych, proces spalania przebiega identycznie jak w przypadku zwykłego drewna. Nie poleca się jednak używać go na grillu, ponieważ może zawierać resztkowe fragmenty klejów, których używa się w zakładach meblarskich. Jeśli jednak na ognisku nie pieczemy np. kiełbasek, można bez problemu wykorzystać w nim pellet.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Usługi

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Olej do świec – jakie produkty wybierać?

Plastikowe świece, które palą się dzięki znajdującym się w nich oleju to praktyczny elemen…