Dom Hobby Fotografowanie profesjonalnych modeli i modelek

Fotografowanie profesjonalnych modeli i modelek

5 min odczyt
0
0
927
Modelka

Weź pod uwagę nasze wskazówki, kiedy już zdecydujesz się na pracę z osobą pozującą zawodowo

Chociaż można zrobić mnóstwo wspaniałych zdjęć, wykorzystując w charakterze modeli przyjaciół i członków rodziny, wcześniej czy później będziesz chciał poszerzyć swoje horyzonty i spróbować pracy z modelami, którzy mają trochę więcej doświadczenia i pewności siebie przed obiektywem. Pamiętaj jednak, że nie ma tu żadnych gwarancji: kiedy wybierasz osobę za pośrednictwem serwisu internetowego, nie masz właściwie żadnej możliwości sprawdzenia, w jak wielu lub też niewielu sesjach brała ona dotąd udział. Mając to na uwadze, jest bardzo możliwe, że zatrudnisz modela, który nie jest, wcale o wiele bardziej pewny siebie, niż niektórzy z fotografowanych wcześniej przez Ciebie przyjaciół i członków rodziny. Bądź zatem ostrożny i nie oceniaj zbyt pochopnie, ponieważ niektórzy profesjonalni modele mogą wydawać się nieśmiali i skromni, kiedy wchodzą do studia, ale szybko budzą się do życia, gdy tylko zaczyna się prawdziwa sesja i są w swoim żywiole. To właśnie ten rodzaj profesjonalizmu, którego należy oczekiwać, zatrudniając doświadczonego modela z agencji.

Niestety, nie zawsze ma się szczęście trafić na taką osobę, lecz jeżeli jest to dla Ciebie ważne -a może mieć to szczególne znaczenie, gdy dopiero zaczynasz – warto spróbować nawiązać kontakt z agencją, która reprezentuje danego modela i poprosić o bliższe informacje na temat jego umiejętności i doświadczenia.

Jeszcze ważniejszą rzeczą, jaką powinieneś uwzględniać, jest to, że modele w sposób naturalny prezentują się w jak najlepszy sposób, dokonując wyboru takich swoich zdjęć, na których wyglądają możliwie najlepiej. Oznacza to, że ich portfolio zostało zestawione ze zdjęć, na których są oni mocno pomalowani (prawdopodobnie przez zawodowca), a ich włosy zostały doprowadzone do perfekcji – także przez profesjonalnego stylistę. Ponadto, najpewniej oglądane przez Ciebie fotografie zostały także dodatkowo mocno wyretuszowane. Może sprawić, że model, który pojawia się w Twoim studio, w ogólne nie przypomina osoby, którą oglądałeś na zdjęciach. I znowu najlepszym sposobem rozwiązania tego problemu jest kontakt z reprezentującą daną osobę agencją i poproszenie o to, by model, którego chcesz wynająć, wysłał Ci nieretuszowaną fotografię, na przykład, zrobioną telefonem.

Inna możliwość to zarejestrowanie się w serwisie społecznościowym, takim jak Max Models (maxmodels.pl). Dzięki niemu fotografowie mogą znaleźć modeli, chcących zdobyć doświadczenie i rozbudować swoje portfolio, w związku z czym są skłonni pozować w zamian za same odbitki lub zdjęcia nagrane na płycie.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Hobby

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Preparaty na wzmocnienie naczyń krwionośnych

Dobrej jakości preparat, idealny na wzmocnienie naczyń krwionośnych, powinien mieć w swoim…