Standardowy kurs na prawo jazdy kategorii B obejmuje 30 godzin teoretycznych zajęć i tyle samo czasu na praktyczną naukę jazdy autem. 30 godzin musi wystarczyć zarówno na ćwiczenia na placu manewrowym, jak i naukę jazdy po mieście. W wielu przypadkach okazuje się, że tyle godzin nie wystarcza i konieczne są jazdy doszkalające.

Dlaczego warto przemyśleć wykupienie jazd doszkalających?

Obecnie prawie połowa kursantów przy pierwszym podejściu do egzaminu nie zdaje go. Chociaż z reguły z teorią radzi sobie większość, to już praktyczne umiejętności zwykle pozostawiają dużo do życzenia. Egzaminatorzy w wielu przypadkach zalecają  dokupienie dodatkowych jazd doszkalających.

Jazdy doszkalające
Jazdy doszkalające

30 godzin to tak na prawdę bardzo mało, jeśli weźmiemy pod uwagę różne sytuacje oraz okoliczności, które mogą pojawić się na drodze. Konieczne jest doświadczenie wielu sytuacji, sprawdzenie jak jeździ się w różnych warunkach oraz miejscach, a także poznanie wielu rodzajów parkowania.

Często kursant, któremu udało się zdać egzamin nie jest jeszcze gotowy na sprostanie wszystkim sytuacjom, które mogą pojawić się na drodze. Doświadczony kierowca nabywa odpowiednich umiejętności miesiącami, a nawet latami. To właśnie dlatego wielu kursantów już przed pierwszym podejściem do egzaminu decyduje się na dodatkowe jazdy. Często czują się oni jeszcze mało pewni swoich umiejętności i chcą je przećwiczyć.

Jazdy doszkalające Warszawa są również świetnym rozwiązaniem dla kierowców, którzy posiadają prawo jazdy, a mieli dłuższą przerwę lub czują się niepewnie podczas jazdy po stolicy.

Jakie korzyści oferują nam jazdy doszkalające?

Kiedy zdecydujemy się na wykup dodatkowych godzin doszkalających, warto zdecydować się na innego instruktora. Dzięki temu mamy szansę na to, by ktoś inny ocenił nasze umiejętności oraz zwrócił uwagę na inne aspekty dotyczące naszej jazdy. Dodatkowe jazdy dają możliwość lepszego poznania miasta oraz tras egzaminacyjnych. Mamy szansę zapamiętać, które miejsca są dość newralgiczne i trzeba szczególnie się skupić. Ruchy przyszłego kierowcy stają się pewniejsze i spokojniejsze, co na pewno dostrzeże egzaminator.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Usługi

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kwas mrówkowy jako substancja powszechnie wykorzystywana w przemyśle

Kwas mrówkowy (inaczej karboksylowy) to związek organiczny występujący naturalnie w przyro…