Dom Sprzęt Czym charakteryzuje się kamienny dywan?

Czym charakteryzuje się kamienny dywan?

2 min odczyt
0
0
212

Kamienny dywan to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego parkietu, płytek oraz wykładzin. Z powodzeniem można je zastosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Ten element dekoracyjny sprawdzi się przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach. Dzięki temu, że dobrze przewozi ciepło można położyć go na ogrzewanie podłogowe. Nadaje się także do ozdobienia nim ścian, schodów, kominków, balkonów oraz tarasów.

W jaki sposób wykonuje się kamienny dywan?

Do zrobienia kamiennego dywanu niezbędne jest dobrej jakości kruszywo. Może ono mieć jeden kolor, ale bardzo ciekawie wygląda połączenie kruszyw o różnym kolorze. Musi być ono pozbawione wszelkich pyłów oraz zanieczyszczeń. Przed rozpoczęciem układania dywanu z kamieni wybrane kruszywo trzeba połączyć z żywicą. Do tego celu najlepiej sprawdza się żywica epoksydowa oraz żywica poliuretanowa, która tworzy wytrzymałą powłokę odporną na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Żywicę trzeba dodać w takiej ilości, aby bardzo dokładnie otaczała każdy pojedynczy kamyk. Następnie tak przygotowaną mieszankę rozprowadza się w wybranym miejscu wykorzystując szpachlę, aby powstała idealnie gładka oraz równa powierzchnia. Dywan powinien mieć grubość wynoszącą około 1-1,5 cm.

Dywan kamienny jest łatwy w wykonaniu, a prezentuje się bardzo efektownie. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią niebanalne i oryginalne dekoracje. Jest bardzo wytrzymały, dzięki czemu będzie prezentował się nienagannie przez długi czas.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Butelki PET i HDPE w naszym otoczeniu

    Nasz świat jest obecnie oparty na dwóch rzeczach – ropie naftowej i plastiku. Bez kt…
  • Rusztowania

    RUSZTOWANIA – CZYM SĄ ? Rusztowania to tymczasowe konstrukcje, umożliwiające prace b…
  • Zimowe wyprzedaże lamp ogrodowych

    Zimowe wyprzedaże lamp ogrodowych Zima to okres, który równa się jednemu: Lampy ogrodowe –…
Załaduj więcej Sprzęt

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Samodzielne mycie samochodu. Czy to ma sens?

Samodzielne mycie samochodu to krok, na który decyduje się wielu kierowców, uważając, że w…