Dom Sprzęt Aparat tlenowy- czym kierować się podczas zakupu?

Aparat tlenowy- czym kierować się podczas zakupu?

5 min odczyt
0
0
1,514
Aparat tlenowy

Koncentratory tlenu to innowacyjne urządzenia, które zrewolucjonizowały świat pod względem ułatwienie pacjentom przewlekle chorym ich życia. Są to bowiem w pełni profesjonalne i zaawansowane sprzęt, dzięki którym można dostarczyć chorym osobom czysty tlen w odpowiednio skoncentrowanej dawce. Co ważne, tlen ten jest również nawilżany, dzięki czemu idealnie spełnia swoje funkcje.

Obsługiwanie tych urządzeń nie jest skomplikowane. Właściwie nie ma żadnych wymagań, jeśli chodzi o przeprowadzenie szkolenia obsługi. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją, czyli w pierwszej kolejności podłączyć aparat tlenowy do źródła zasilania, a następnie ustawić odpowiednią ilość tlenu, która ma być dostarczana pacjentowi. Ostatnim krokiem jest założenie wąsów tlenowych osobie chorej. Istotną informacją z punktu widzenia użytkowania sprzętu jest również fakt, iż nie ma konieczności zaopatrywania się w żadne dodatkowe wkłady, butle, czy wypełnienia. Wszystko dlatego, iż koncentrator pozyskuje powietrze z otoczenia, następnie dokonuje jego filtracji, dzięki czemu pacjent otrzymuje już tylko czysty tlen.

Koncentrator tlenu
Koncentrator tlenu

Na rynku dostępnych jest wiele modeli aparatów tlenowych. W zależności od półki cenowej, można nabyć coraz to bardziej profesjonalne i przemyślane pod względem konstrukcyjnym urządzenia. Główną zaletą koncentratora jest umożliwienie niemalże natychmiast poprawy życia osobom, które wymagają tlenoterapii. Dzięki zwartej konstrukcji, ze sprzętu można korzystać zarówno w szpitalu, jak i w domu.

Co jest bardzo ważne w każdym koncentratorze? Przede wszystkim możliwość ustawienia jak najbardziej odpowiedniego stężenia dostarczanego pacjentowi tlenu. W najlepszych modelach zakres tegoż stężenia to nawet do pięciu litrów na minutę. Jeśli chodzi o stężenie tlenu w tymże powietrzu, może ono wynosić nawet do 90%. Wynik jest więc bardzo obiecujący. Właśnie ta zawartość tlenu jest najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, czy sprzęt będzie produktem z najwyższej półki. Dlaczego tak ważne jest, by sprawdzić dokładnie zakupywany sprzęt? Ponieważ wiele urządzeń stanowi jedynie słabą imitację koncentratorów i oferuje powietrze z dodatkiem tlenu, nie na odwrót.

Nie zapominajmy również o gwarancji koncentratora. Dobry aparat tlenowy kupiony u sprawdzonego i rzetelnego producenta będzie posiadał gwarancję, nawet na dwa lata. Takie zapewnienia mają również polscy dystrybutorzy sprzętu medycznego. Urządzenie musi ponadto zawierać odpowiednie złącza i końcówki, dzięki którym w razie awarii nie będzie problemów z ich wymianą.

Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia są dodatkowe akcesoria. Warto sprawdzić, czy urządzenie zawiera wąsy tlenowe i wymienne filtry. Pamiętajmy także o instrukcji obsługi koncentratora oraz o karcie gwarancyjnej. Im lepiej wszystko sprawdzimy, tym większą satysfakcję będziemy mieli podczas korzystania ze sprzętu bądź udzielania go osobom z naszej rodziny.

Koncentratory tlenowe to sprzęt bardzo pomocny i użyteczny. Skutecznie pomaga przewlekle chorym. Możliwość posiadania takiej aparatury na własność jest więc bezcenna.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sprzęt

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Prawidłowa konserwacja elektronarzędzi – klucz do długiej żywotności.

Elektronarzędzia są niezastąpione w wielu dziedzinach pracy i majsterkowania. Jednak, aby …