Adwokat, czy radca prawny?

Zawód adwokata oraz radcy prawnego, to bardzo zbliżone zakresem kompetencji oraz wiedzy profesje, wyróżniające się dużym zaufaniem społecznym. W przypadku wątpliwości natury prawnej lub w sytuacji, gdy konieczna jest opinia prawna warto udać się do prawnika, aby zasięgnąć kompetentnej porady oraz uzyskać aktualne, niezbędne informacje. Czy udanie się do radcy prawnego będzie miało taki sam skutek, jak udanie się do adwokata? W większości spraw może tak się zdarzyć, są jednak różnice, które rozgraniczają możliwości wymienionych. Adwokat Zabrze oraz radca prawny, to przede wszystkim indywidualnie praktykujący przedstawiciele nauk prawniczych, zrzeszeni w samorządach zawodowych. Adwokaci mogą tworzyć spółki, których efektem są prężnie działające kancelarie. Kancelaria adwokacka Zabrze to duże możliwości skorzystania ze specjalistycznych usług, dotyczących poszczególnych dziedzin prawa.

Adwokat
Adwokat

Jak pracują radcowie prawni?

Radca prawny, podobnie jak adwokat jest zobowiązany do, lub ma możliwość, udzielania porad prawnych, tworzenia projektów aktów prawnych oraz tworzenia opinii. Podobnie jak adwokat, może występować przed sądem i w urzędach. Radcowie prawni, z uwagi na szeroki zakres swoich kompetencji w wielu dziedzinach prawa, często skupiają się na jednej z nich lub kilku, tworząc specjalistyczne kancelarie radcowskie, świadczące usługi w danej dziedzinie. Radca prawny może zostać zatrudniony na podstawie umowy o pracę, co wyróżnia go od zawodu adwokata.

Adwokat Zabrze – czym się wyróżnia?

Adwokat świadczy usługi pomocy prawnej w ramach indywidualnej działalności gospodarczej lub spółki. Adwokat nie może być zatrudniony w ramach stosunku pracy, jednak jego kompetencje obejmują możliwość wystąpienia w roli obrońcy w sprawach karnych, karnoskarbowych. Kancelarie adwokackie, tworzone jako spółki zajmują się z reguły kilkoma dziedzinami prawa, w ramach których posiadają doświadczenie oraz dogłębną wiedzę. Zaufanie adwokatowi oraz powierzenie mu swoich spraw jest w pełni poufną, bezpieczną czynnością.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Usługi

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czym jest inteligentny dom?

Inteligenty dom Szczecin to przyszłość automatyki domowej. Wyposażone są w podłączone urzą…